Nutispordi Kagu-Eesti finaal

Avaldatud: 15 märts, 2024

15. märtsil toimus Tilsi Põhikoolis Põlvamaal Kagu-Eesti piirkonna Nutispordi võistluste finaal. Eliis sai 3. klasside arvestuses auväärse teise koha. Suurepärane tulemus . Palju õnne ja nobedaid näppe!

Koolinoorte võrkpall

Avaldatud: 15 märts, 2024

Õnnitleme poiste võrkpalli meeskonda, kes saavutasid 4. koha Võrumaa koolinoorte võrkpalli MV 7.- 9.klasside arvestuses!
Foto: Võrumaa Koolispordi Ühendus

Ilukiri

Avaldatud: 14 märts, 2024

1.klassi emakeelepäeva ilukirjutamine.

Emakeelepäev

Avaldatud: 14 märts, 2024

Seekord tähistati Kääpa Põhikoolis emakeelepäeva taasleitud vana kasutades: toimusid võrukeelne orienteerumismäng ja Ilusa Käekirja võistlus. Head võru keele valdajad said näidata oma keelealaseid oskusi, aga nad polnud üldse kadedad ning aitasid tõlkida juhendeid kirjakeelde ka neil, kes võru keelt päris soravalt veel ei oska.

Kokkade koolitus Angelica Udekülliga

Avaldatud: 7 märts, 2024

Täna 7. märtsil toimus Kääpa Põhikooli köögis mahetoorainest toitude valmistamise koolitus Võrumaa koolide ja lasteaedade kokkadele koos restoran Wicca peakoka Angelica Udekülliga. Valmisid maitsvad soolased ja magusad toidud.
Veebruarikuu lõpuga on 43-st Võru maakonna haridusasutusest 36 saavutanud toitlustamise ökomärgise tasemel 20-50 protsenti.

Ökomärgis tasemel 20-50 protsenti

Avaldatud: 4 märts, 2024

Kääpa Põhikool on saavutanud toitlustamise ökomärgise tasemel 20-50 protsenti.
7. märtsil kell 14:30-17:30 toimub Kääpa Põhikooli köögis laiast valikust mahetoorainest koolitus kokkadele koos restoran Wicca peakoka Angelica Udekülliga. Teeme koos läbi erinevaid retsepte kasutades kaunvilju. Saame vastuseid teie erinevatele küsimusele menüü kohandamiseks ja valmistame mahetoorainest toitu.

Erasmuse nädala teema ja rõhuasetus on tööelu ja karjäär

Avaldatud: 28 veebruar, 2024

Kuna Erasmuse nädala teema ja rõhuasetus siin Paderbornis on tööelu ja karjäär, siis kolmapäeval suundusime uude Start-up keskusesse OWL. Selle on loonud Paderborni ülikool abistamaks heade ideedega noori nõuannete, rahataotluste, kliendiuuringute ja muu vajalikuga uute ettevõtete loomisel. Sisustamisjärgus on töökojad võimsate masinatega, millel teha valmis toodete prototüübid.
Õhtul toimus rahvusvaheline võistlus bowlingus. Paari tunni vältel said ka esimset korda seda mängu mängijad käe valgeks ja sõbralikult elati üksteisele kaasa. Võitsid sport ja rahvaste sõprus.

Erasmuse nädala tegevuspäev

Avaldatud: 27 veebruar, 2024

Erasmuse nädala tegevuspäev viis saksa, hispaania ja eesti õpilased rongiga Dortmundi. Läksime DASA töömuuseumi, kus saime õp Merikese rõõmuks meenutada Gutenbergi trükimasina lugu ja tööstusrevolutsiooni saavutusi. Õpilased said prooviga vanaaegsel moel kaarti trükkida. Erilist tähelepanu pöörati tööohutuse teemadele. Alates esimestest trükimasinatest kuni veel ajani 90 aastat tagasi puutusid töölised trükikodades kokku mürgise pliiga ja rikkusid oma tervist. Teine oluline teema oli töömaailma muutumine. Kui vanasti olid tööinimestel seljaprobleemid liigse seismise, siis tänapäeval liigse istumise tõttu. Me paneme masinad ja AI enda hüvanguks tööle, aga see tekitab tõsiseid küsimusi näiteks turvalisuse vallast. Inimkond on oma ajaloo vältel pidevalt mingeid probleeme lahendanud, aga sellega seoses ilmuvad alati uued.

Erasmuse nädala esimene päev

Avaldatud: 26 veebruar, 2024

Kui Erasmuse nädala esimesel päeval tutvuti tööstusrevolutsiooni ajalooga ning arutleti tehnoloogiasaavutuste plusside ja miinuste üle, siis teisel päeval valmistusid õpilased töömaailma astuma. Eesti-hispaania-saksa segagruppides tuli igal rühmal valmistada iMovie videotöötluse abil enesetutvustusvideo CV jaoks, kus sai selgitada, mida ja kuhu õppima (või tööle) minna ning tuua esile kandidaadi tugevused. Kahe päeva jooksul kasutasid õpilased oma teadmisi ja oskusi erinevates ainetes: ajalugu, keemia, füüsika, tehnoloogia, kunst, IT, käsitöö, inglise keel, ühiskonna- ja karjääriõpetus. Õpilased olid loovad ja said ülesandega väga hästi hakkama. Päeva teises pooles tutvusime ajalooõpetaja Georg Blumi huvitavate lugude saatel Paderborni ajalooga.

Alustame Erasmuse projektinädalat Paderbornis

Avaldatud: 25 veebruar, 2024

Juba 23ndat korda asus pühapäeval, 25. veebruaril grupp meie kooli õpilasi Paderborni poole teele. Selles Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaa linnas asub üks meie partnerkoolidest. Friedrich-Spee Gesamtschule õpilased olid jaanuaris meie juures ja nüüd alustame Erasmuse projektinädalat Paderbornis. Meie 8.-9.klassi tiimis on Helleri, Janne, Nele, Kadiliis, Victoria, Annabel ja Mirtel. Kaaslasteks õp. Merike ja Aiki. Pingelistele vahepaladele vaatamata jõudsime pühapäeva õhtuks õnnelikult Paderborni raudteejaama, kus pered juba meid ootasid ja õpilased oma kodudesse viisid.