Avaldatud: 12 september, 2018

12.septembril kohtus Kääpa kooli rahvas armastatud lastekirjaniku Ilmar Tomuskiga. Tema raamatuid loevad enamasti 1.-6. klassi õpilased, paraku vahel ka nende vanemad, sest humoorikas ja teravmeelne tekst ei jäta kedagi ükskõikseks.

Kuna Ilmar Tomusk on ka Keeleinspektsiooni peadirektor, siis pidas ta vanematele klassidele loengu riigikeele teemal. Saime teada, et riigikeel on nii asutustes kui teeninduses kohustuslik, kuid selle kõrval on lubatud ka teised keeled, nii nagu parasjagu tarvis on. Eesti keel on oma arengutaseme vaatepunktist mitmesaja keele seas 40.kohal. Praegu on eesti keele seis väga hea: keel on kaitstud, areneb pidevalt ning isegi doktoritöid saab kaitsta eesti keeles.
Ilmar Tomusk jagas soovijaile raamatutesse hulgaliselt autogramme.
Kääpa kooli raamatukogus on Ilmar Tomuski raamatuid palju, kuid teoste populaarsuse tõttu on  need riiulid enamasti tühjad.
 Meediaring ja kooliraamatukogu, kes olid küllakutsujad,  soovivad mõnusat  lugemist, sest järgmine uusik ilmub trükist juba oktoobris.