NORDPLUS JUNIOR PROJEKT “Creative Use of ICT” toimus 2020-2022. aastal.

Kääpa kooli ja Vaala kooli partnerlus sai alguse juba 1998. aastal. See projekt oli järjekordne võimalus koostööd aktiivsena hoida. Me soovime, et meie koolide noored oleksid loovad, suudaksid kriitiliselt mõelda, erinevate inimestega suhelda ja koostööd teha. Mitmesugused IT vahendid ei peaks ideaalis olema ainult meelelahutuse tarbimiseks, vaid ka õppimiseks ja uue loomiseks. Seda oma projektiga taotlesime.

Koroonapandeemia sundis reisimist edasi lükkama ja lõpuks 2022. aasta aprillis sai teos kaks õpilasvahetust. 21 Vaala kooli õpilast koos õpetajatega veetsid nädala Kääpa koolis ja 20 Kääpa õpilast nädala Vaala koolis.

Projekt oli arendav nii õpilastele kui ka õpetajatele. Õppisime tundma ja kasutama uusi IT vahendeid, saime uusi tutvusi ja kokkuvõttes on meie koolide koostöö jälle aktiivsem. Tehtust saab lähemalt lugeda siit: