Koolipsühholoog on haridusasutuses töötav vaimse tervise spetsialist, kes aitab muredega paremini toime tulla. Ta on olemas nii õpilaste, vanemate kui ka õpetajate aitamiseks.
Koolipsühholoogi peamised tööülesanded:
* Õpilaste individuaalne nõustamine ja toetamine isikliku elu ja õppetööga seonduvatel teemadel
* Õpilaste abistamine käitumis- ja suhtlemisoskuste arendamisel (sh suhted klassikaaslastega, vanemate, õpetajate, sõpradega)
* Õpilase õpioskuste arendamine ja õpimotivatsiooni tõstmine
* Lapsevanemate ja õpetajate nõustamine lapse õppetööd ja käitumist puudutavates küsimustes
* Ennetustegevusega tegelemine
* Osalemine last ümbritsevas koostöövõrgustikus ja vajadusel õpilase suunamine teiste spetsialistide poole (vanema nõusoleku olemasolul)
* Koolipsühholoog juhindub oma tegevuses lapse heaolust ja parimatest huvidest, toetades lapse arengut

Heli Hillep  koolipsühholoog heli.hillep@koopakool.edu.ee