Avaldatud: 7 mai, 2023

Erasmus+ loodusesõprade õpiränne Osnovna Skola Zaprude partnerkooli Zagrebis (Horvaatias) algas laupäeval. Kõik laabus: seltskond oli väga hea, autod j lennukid liikusid õiges graafikus ja kõrvad tulid ka lõpuks lukust lahti. Esimene bioloogiline tähelepanek: Eestis õitsevad üksikud võililled, Poolas õitsevad kõik võililled ja Horvaatias on nad juba ära õitsenud. Päev lõppes õhtusöögiga koos partnekooli õpetajate Mirela ja Milicaga.
Erasmus+ õpirände esimene päev oli palav ja päikeseline. Partnerkooli neli õpilast olid ette valmistanud huvitava ringkäigu Zagrebis ja olid meie õpilastele giidideks. Saime tuttavaks linna oluliste paikade ja ajalooga. 2020. aasta märtsis raputas Zagrebit maavärin ja praegugi veel on näha taastamistöid. Katedraali üks torn murdus tookord pooleks ja kukkus alla, seetõttu ei saa praegu selle kauni pühakoja lähedale ja sisse minna. Programmi lõpuks käisime šokolaadimuuseumis, kus kohalikud õpilased tutvustasid meile selle maiuse ajalugu. Oli väga põnev ja magus. Euroopa kaardilt selgus, et eestlased on ühed suuremad šokolaadisööjad.