Avaldatud: 24 mai, 2019

20. – 25. mail olid koolis 32 väliskülalist viiest riigist. Toimus Erasmus+ projektikoosolek. Esmaspäeval tutvusid partnerkoolide õpilased ja õpetajad Tallinna ajaloo ja tänapäevaga. Pika Hermanni tornist avanesid kaunid vaated.
Teisipäeval koguneti kooli aulasse, kus tervitussõnu lausus direktor ja kõne pidas külaline Aigi Young Europe Direct Võru keskusest (Võrumaa arenguagentuurist). Partnerkoolide esindajad tutvustasid ennast ja oma kooli videoklippide abil. Eesti keele ja laulupeoaasta tähistamiseks lauldi ühiselt vana rahvalaulu “Juba linnukesed…”. Horvaatide juhendamisel toimus esimene õpituba ja pärastlõunal käidi Munamäel ning Rõuges.
Kolmapäev veedeti Tartus. Eesti Rahva Muuseumis toimus õpituba “Kes või mis on eestlane?”. Õpilased uurisid oma maa kultuuri seoseid eesti kultuuriga. Futuruumis said nii mõnedki oma esimese VR kogemuse. Tutvusime Tartu oluliste paikadega ja sõideti lodjaga.
Neljapäeval toimusid kolme partnerkooli õpitoad. Meie 9. klassi õpilased juhendasid postrite tegemist teemal infotehnoloogia hariduses ja igapäevaelus. Ungarlaste juhtimisel arutleti sotsiaalmeedia plusside ja miinuste üle ning soomlaste õpituba tegeles küberkiusamise teemaga. Vaheajal tehti ühisvõimlemist ja mängiti soomlaste rahvamängu Mölkky. Pärastlõunal matkasime päikesesoojas Meenikunno rabas. Õhtu veetsid külalisõpilased majutusperedega ja õpetajad Tiril Maamehe Golfi talus.
Reedel, 24. mail oligi käes Erasmus+ projektikoosoleku viimane päev. Toimus kaks õpituba, kus sakslaste ja hispaanlaste juhtimisel püüti mõista valeuudiste, valeinfo ja propaganda temaatikat. Osalejad andsid tagasisidet nädala kohta. Meie rõõmuks oli see üldiselt hea ja nädalat olid nautinud nii õpilased kui õpetajad. Lõpetuseks korraldasid meie 9. klassi õpilased rahvusvahelise jalgpallimatši.