Avaldatud: 23 jaanuar, 2024

Teisipäev, 23.02 möödus Erasmuse külalistega Tartus, kus õpitubades koos meie õpilastega sai selgemaks elu ENSV-s ja kes üldse on eestlane. Seejärel peatusime meie hariduse sümboliks peetava kuue samba juures, mis ehivad ülikooli peahoonet. Kaunil Toomemäel asuv Tartu toomkirik on üks suurimaid ning ainus kahe torniga keskaegne kirik Eestis. Varemeis toomkirik on üks Vana-Liivimaa silmapaistvamaid tellisgootika näiteid. Meenutasime baltisakslase K.E von Baeri ja K. J. Petersoni teeneid Eesti kultuuri- ja teadusloos. “Kas siis selle maa keel laulu tuules ei või taevani tõustes üles igavikku omale otsida?” Päeva lõpetuseks said rahvusvahelised meeskonnad proovida oma nutikust ja koostööoskust põgenemistubades, mis osutasid tõsist vastupanu.