Avaldatud: 2 veebruar, 2019

Robootikaringi juhendaja Reet Raud osales kahe meeskonnaga FLL Kagu-Eesti voorus, mis toimus Parksepa Keskkoolis. Meeskond „HUNT“ kooseisus Kenno ja Urmet tõid tubli etteastega Kääpa koolile võidukarika ja pääsesid edasi finaali. Tublid olid ka neljanda klassi poisid Karl, Andre ja Markus. Fotograaf Kaarel Kõvatu.
FIRST LEGO League (FLL) eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine. FLL konkurss koosneb heast meeskonnatööst, robotivõistlusest, projektist ja põhiväärtustest. Robotivõistluseks tuleb meeskonnal ehitada ja programmeerida autonoomne LEGO Mindstorms robot ning lahendada 2,5 minuti jooksul erinevaid ülesandeid, kogudes võimalikult palju punkte. Projekti käigus uurivad meeskonnad kindlat tõsielulist probleemi ja proovivad leida innovatiivseid lahendusi või siis tuginevad olemasolevatele lahendustele. FIRST LEGO League 2018/19 hooaja ülesanne on uurida kosmost – aidata inimestel viibida kosmoses pikkade rännakute jooksul. (firstlegoleague.ee)