Võrumaa laulu- ja tantsupäev Võru Kubijal “Pidu meie õuel”

Avaldatud: 15 mai, 2022

Kääpa Põhikooli 1.-2. ning 5.-7. klassi tantsijad on pisut märjalt ja pisut külmasaanult, kuid siiski rõõmsalt ja üsna õnnelikult mööda saatnud enamuse jaoks esimese tantsupeo. Aitäh, Teile tublid tantsijad, teiega on uhke tunne❤!
Aitäh teile õpetajad Marika ja Krista, ning lapsevanemad-saatjad Katrin, Heli, Jane, Liia, Saskia, Liisi ja kõik teised, kes ühel või teisel viisil abiks olid ❤.
Aitäh, Kristofer, kiire abi ja organiseerimisega toetamast!
Kohtumiseni 29. mail Põlva Intsikurmus. Tulemas on Kagu-Eesti Tantsupidu “Sanna kitmine”
Aitäh õpetaja Ere laste juhendamise eest!


Koolinoorte MV murdmaajooks Kubija Suusabaasis

Avaldatud: 5 mai, 2022

Kolmapäeval, 4. mail toimus Võru maakonna koolinoorte MV murdmaajooksus Kubija Suusabaasis.
Mitmed õpilased meie koolist võtsid osa sellest võistlusest. Vastavalt vanuseklassile läbiti 500m kuni 3000m maastikujooksu.

Meie kooli jooksjate tulemused:
TD 500m
15. koht Kredii-Marii Kütt
16. koht Marta Ruthe
20. koht Isabell Päästel
25. koht Mirtel Liping
63. koht Mirel Ojaperv
PD 500m
36. koht Henry Hallik
56. koht Rudolf Ruthe
57. koht Johannes Grossberg
59. koht Grister Räästa
71. koht Karl-Markus Kaldam
TC 500m
20. koht Annabel Päästel
27. koht Luisa Toomemägi
PC 500m
12. koht Andre Tobreluts
13. koht Steven Jürgenson
TB 500m
5. koht Liis-Loreen Sepp
6. koht Kärol Mägi
PC 1000m
3. koht Lauri Juul
PB 1000m
12. koht Karl Rebane
14. koht Sandro Kinsigo
PA 1000m
2. koht Raul Kuld

Aitäh osalejatele ja liikumisõpetajatele!


Rahvusvaheline kiusamisvaba päev

Avaldatud: 4 mai, 2022

4. mail tähistatakse rahvusvahelist kiusamisvaba päeva. Päeva tähistamine sai alguse Kanadast, kus kaks koolipoissi märkasid, et üht kaaslast kiusatakse tema roosa särgi pärast. Järgmisel päeval kandis selles koolis suur hulk õpilasi sarnast riietust. Väljendamaks toetust kiusamisvabale ühiskonnale, kutsusime meiegi üles kõiki kandma midagi roosat.
Soovime kõigile häid ja toetavaid sõpru, rõõmsat meelt ja päikselisi päevi!
Kääpa koolipere ja KiVa tiim


1. klassi astujate vanemate ja laste koosolek

Avaldatud: 26 aprill, 2022

Kääpa Põhikooli 1. klassi astujate
vanemate ja laste koosolek
toimub 5. mail kell 17.00 kooli aulas.

  • Tutvume koolieluga
  • Võimalus esitada kooli astumise avaldus (sünnitunnistuse, passi või ID-kaardi koopia; üks foto 3×4 cm)
  • Võimalus osaleda emadepäeva kohvik-kontserdil

Nordplus projektinädal Soomes Vaalas

Avaldatud: 26 aprill, 2022

Nordplus projektinädal Soomes Vaalas. Jõudsime pühapäeva õhtul õnnelikult Neittävä külamajja. Siin on nüüd meie spordisaali, jõusaali ja saunaga kodu. Projekt on IT-teemaline. Koolis oleme õppinud kasutama laserlõikurit, programmeerima Micro:biti, tegema Green screen videot. Ees on veel kunsti töötuba, robotid, muusika äpid, ekskursioon Oulusse ja FabLab Oulu ülikoolis. Lisaks on meie õpilased nüüd osavamad pesapallis ja jõusaalis. Nii mõnigi on leidnud uusi sõpru, õppinud olema leplikum ja nägema teistmoodi asjades positiivset külge. Nii mõnigi jõuab kõike seda veel õppida.


Eliisabeti uurimistöö Õpilaste Teadusfestival 2022

Avaldatud: 18 aprill, 2022

Rõõmustame ja oleme uhked – Eliisabet Raju pälvis oma uurimistööga “Maanaine Eesti ajaloo tõmbetuultes – minu vanavanaema Aali Elfrosiine Pangi (Peltseri) elu näitel” Õpilaste Teadusfestival 2022 auhinnagalal mitmeid preemiaid. Tema uurimistööd tunnustas Sotsiaalministeerium koostöös tervise- ja tööminister Tanel Kiigega. Eripreemia vääriliseks hindasid uurimistööd Eesti Rahva Muuseum ning Noorte Vabamu, kes rõhutasid ühiskondlikult oluliste teemade põhjalikku ning empaatilist käsitlust.

Pildil Eliisabet koos kirjanik Ede Tamkiviga (Noorte Vabamu tootejuht).
Foto Andres Teiss


Folklooripäev

Avaldatud: 25 märts, 2022

25. märtsil toimus Võru maakonna 1.-4.kl õpilastele mõeldud folklooripäev Võru Kesklinna Koolis. Sai esineda ja osaleda vahvates õpitubades: vanad Võromaa laulud ja – tantsud, rahvaste tantsud ja erinevate pillide tutvustus.
Südamlik tänu tublidele tantsulastele, kes esindasid uhkelt Kääpa Põhikooli ja toetavatele vanematele, kes selleks võimaluse annavad. Aitäh, õpetaja Marika meid hoole ja armastusega saatmast ning Merling Reisidele turvalise sõidu eest. Aitäh, õp Marianne Jaanson, üritust korraldamast ja Võru Kesklinna Koolile lahke vastuvõtu eest!
Loodan, et saabuvate pidude ajal on meid veelgi rohkem rivis.
Juhendaja õpetaja Ere.


7.-9. klassi tüdrukute võrkpall

Avaldatud: 24 märts, 2022

Neljapäeval, 24. märtsil osaleti Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlustel 7.-9. klassi tüdrukute võrkpallis. Meie meeskonda aitasid ka mõned 6.klassi tüdrukud. Saavutati kõrge 5.koht.
Kooli meeskonda esindasid: Jennifer Kahre, Liine Hiiemäe, Kaisa Uibo, Annabel Päästel, Karoliina Purask, Anette Pihus, Mona Zaklanac.
Aitäh osalejatele ja liikumisõpetajatele!


Erasmus+ õpiränne

Avaldatud: 17 märts, 2022

Väike meenutus Erasmus õpirändest koolivaheajal. 22 aastat tagasi alanud partnerlus Friedrich Spee Gesamtschule’ga kestab siiani. Igal aastal saab grupp rõõmsaid, sõbralikke ja avatud noori käia Paderbornis tööpraktikal. Sel korral siis sedamoodi: meditsiinitöötajad lastehaiglas Eliisabet ja Liis-Loreen, lilleseadja aianduskeskuses Janne-Lisette, metallitöölised Benteleri tehase õppetöökojas Kärol ja Kaisa. Partnerkooliga tutvumas hea kolleeg Maarja. Järgmisel aastal loodame jälle minna. Suur tänu heale reisiseltskonnale!
Projektijuht Aiki


Kolmas loeb

Avaldatud: 10 märts, 2022

Neljapäeval 10. märtsil toimus koolis lugemisvõistlus “Kolmas loeb”, kus kõik 3.klassi õpilased lugesid ette jutte või katkendeid Aino Perviku raamatutest. Parima lugeja tiitli sai Kenert. 2. j
Täname juhendajaid!