Erasmus+ õpiränne Paderbornis

Avaldatud: 5 märts, 2023

Erasmus+ õpiränne Paderbornis. Ka meie Hispaania partnerkooli grupp on sel nädalal kohal ja tore oli üle hulga aja nendega kohtuda.
Samal ajal toimus siin veel koostööprojekt Rootsi koolijuhtidega, nii et seltskond oli rahvusvaheline.
Esmaspäeval tutvustasid Friedrich-Spee õpilased meile koolimaja, käisime kõrval asuvas algkoolis ja giidiga linnatuuril.
Käisime erinevates ainetundides. Aitäh asjalikele ja toredatele reisikaaslastele, töökatele ja viisakatele õpilastele, kõigile õpilasvahetusega seotud peredele ja saksa kolleegidele!


Palju õnne Eesti!

Avaldatud: 23 veebruar, 2023

Pidulikul Eesti Vabariigi 105. aastapäeva kontsertaktusel esinesid meie oma kooli õpilased ja külalised Võru Muusikakoolist.


Lõimingupäev

Avaldatud: 22 veebruar, 2023

Lõimingupäeval käis rohetehnoloogia projekti raames algklassidel külas Tartu Ülikooli teadusbuss. Kaido Reivelti abiga õpiti, kuidas Kuu taevasse sai. 7. klass ehitas Kaido juhendamisel päikeseautot ja 5. klassi tüdrukud meisterdasid õpetaja Üllega tuuleveskeid. Kõike seda ühendas energia teema. Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute keskus. 6. klass sai Helen Kivisilla (Keskkonnaamet) abil selgemaks, kuidas energia elusorganismide vahel liigub.


1.-4. klass tähistas vastlapäeva Otepääl

Avaldatud: 21 veebruar, 2023

Lumisel vastlapäeval külastasid 1.-4. klassi õpilased Otepääd.
Tegime oma selleaastased pikad liud tuubidega Otepää Winterplace’is.
Oli lustakas liutund, tuubirongi sai teha uute ja vanade sõpradega ning lisaks sai julgust, osavust ning tasakaaluhoidmist proovida ka Zipfy kelkudega.
Aitäh koolile sõiduga toetamast, bussijuht Arnole (Kirsi Reisid OÜ) ohutult sõidutamast ja aitäh köögile vastlatoitude eest!


Vastlapäev Kütioru keskus

Avaldatud: 21 veebruar, 2023

7. ja 8. klassi õpilased, kes soovisid minna Kütiorusse talveilma nautima, said seda vastlapäeval teha.
Instruktor õpetas mäesuusatamist. Rohkete kogemustega õpilased said ette näidata oma edasiliikumise oskust lumel mäesuuskadega, mõned näitasid oma oskuseid lumelauaga.
Õpilased ja õpetajad tänavad Kütioru suusakeskust meeldiva suusapäeva eest!
Aitäh Võru vallale, kes teeb koostööd Kütioru keskusega ja tasub õpilase eest pool osalustasust.


Rändnäitus “Aatom ja Universum, teekond mikro- ja makromaailma sügavustesse!”

Avaldatud: 20 veebruar, 2023

Kooli aulas sai pooleteise nädala jooksul oma silmaringi laiendada rändnäitusel “Aatom ja Universum, teekond mikro- ja makromaailma sügavustesse!”, mis aitas mõista meid ümbritseva maailma hoomamatut suurust.
Näituse eesmärgiks oli näidata koolis õpetatavate ainete lõimitust, sidudes geograafia, bioloogia, füüsika ja matemaatika üheks tervikuks.
Rändnäituse koostas Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja ESERO Eesti Eesti Teadusagentuuri kaasrahastusel.


2. klassi suusamatk

Avaldatud: 17 veebruar, 2023

17.veebruaril, käisid Kääpa Põhikooli 2. klassi õpilased SUUSAMATKAL Kubija tervise- ja suusaradadel. Ilmataat kinkis jäise raja peale mõnusalt kerge lumekihi ja seetõttu saime kasutada rada siiski täies ulatuses. Vapramad suusatajad said kirja ligikaudu 5 kilomeetrit. Lisaks sellele sai harjutada mäkketõusu ja mäestlaskumist, suuskade õigekssättimist, tõusmist ja palju muud. Saime teada, et lumi ja jää koosnevad veest, et kunstlumerajal ja looduslikul lumel suusatamine on veidi erinevad, õppisime hindama oma võimeid…
Ilm oli ülimõnus ja kokatädid olid kaasa küpsetanud väga maitsva pitsa, aitäh! Suur tänu juhtkonnale meie ettevõtmist toetamast ja Kirsi Reisid OÜ-le meid transportimast.
Ülisuur tänu lapsevanematele, kes rajal turvamas, ergutamas ja toetamas olid. AITÄH.
Aitäh-aitäh-aitäh rajameistrile ja kõigile teistele, kes raja korrasoleku eest hoolt kannavad.


Uute sportmängude tutvustus

Avaldatud: 17 veebruar, 2023

Reedel külastas 4. ja 5.klassi liikumisõpetuse tunde Fun Sports, kes näitas uusi, erilisi ja kaasahaaravaid spordimänge, mida saab mängida igal pool ja igal ajal.
Proovida sai Spikeball, Kandjal, Crossnet jalgpall, You.Fo ja Kickit jalgpallitennis.
Õpilastel ja õpetajal oli väga huvitav ja põnev uusi asju proovida!
Aitäh teile Fun Sports


5. klass Skypargis

Avaldatud: 15 veebruar, 2023

Liikumisaasta raames toimus 15. veebruaril 5. klassi õppekäik Tallinnasse. Skypargis said õpilased proovile panna oma osavuse, vastupidavuse ja koordinatsiooni. Ronimislinnakus sai lõputult turnida ja liugu lasta. Teaduskeskuses SkyLab õnnestus avastada teaduse ja tehnika võlumaailma. Vaaterattale jõudes oli udu vallutanud kogu Tallinna ja selle ümbruse. Ülemiste keskust külastades said õpilased proovile panna oma ajaplaneerimise ja rahatarkuse oskused. Kiidan kõiki lapsi toreda reisi eest, olite viisakad ja kõikidest eelnevatest kokkulepetest pidasite kinni!


Sõbrapäev

Avaldatud: 14 veebruar, 2023

Sõbrapäeval oli koolis võimalik külastada õpilasesinduse kohvikuid, saata sõbrale kirja, meisterdaba kaarte, mängida mänge ja olla väga sõbralik.