“Ettevõtliku kooli” Haridusfestival

Avaldatud: 18 oktoober, 2018

Paide Muusika- ja Teatrimajas toimus “Ettevõtliku kooli” Haridusfestival, kus fookus oli õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakuti õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames. Võrumaa Arenduskeskuse poolt oli esitatud edulugude konkursile ka meie kooli edulugu “Harmooniline Eesti – sisu ja pakendi kooskõla”, mis esikolmikusse seekord ei pääsenud.

Samas oleme olnud väga tublid kogu kooliperega ja nüüdseks oleme väärikalt ära teeninud Ettevõtliku kooli baastaseme.
Suur aitäh Võru Vallavalitsuse esindusele, kes meid eile heade sõnade ja väikese kingitusega meeles pidasid!


Tunnustus Erasmus+ projektile

Avaldatud: 17 oktoober, 2018

Kääpa kooli koordineeritud Erasmus+ projekt Inspiring Studies and Future Careers, mis lõppes 2017. aasta augustis, sai nüüd Euroopa komisjonilt tunnustuse kui edukas projekt (Success story ehk edulugu). Suur tänu meie kooliperele ja headele partnerkoolidele, kes selle kõik koos võimalikuks tegid!


2. klass külastas Nopri Talu

Avaldatud: 15 oktoober, 2018

2. klass külastas Nopri Talu. Saime osa “kohokeste” tootmisest, külastasime juustukeldrit kus on varjul lausa 20 erinevat sorti juustu. Nägime kuidas töötab lüpsirobot ja jagasime ohtralt paisid päevakangelastele – kirjudele ja vähem kirjudele lehmikutele. Taluperemees Tiit Niilo rääkis lastele puhta toidu tähtsuset ja pärast seda lasime talutoidul heamaitsta. Suur aitäh Nopri perenaisele Vilve Niilole ja peremehele Tiit Niilole!


8. klassi õppekäik “Puu – inimese kaksikolend”

Avaldatud: 10 oktoober, 2018

8. klassi õppekäik inimese ja looduse seoste mõistmise arendamiseks.


Eesti Maanteemuuseumis III laste liikluskonverents

Avaldatud: 10 oktoober, 2018

10. oktoobril toimus Eesti Maanteemuuseumis III laste liikluskonverents. Meie koolil õnnestus sellele üritusele registreerida kaks 4-liikmelist rühma ning seega said sellest toredast üritusest osa kaheksa 3. klassi õpilast. Konverents algas ettekannetega, millele järgnesid huvitavad töötoad.


9. klassi õppeprogramm Vapramäe loodusmajas

Avaldatud: 9 oktoober, 2018

9. oktoobril osales 9. klass õppeprogrammis “„PÄIKESE MÕJU MAAL JA TAIMEDE ELU” Vapramäe loodusmajas.
Katsetades proovisime läbi erinevaid looduse seaduspärasid. Kasutasime LabQuesti andmekogujaid ja nendele ühildatavaid andureid, millega saab uurida fotosünteesi toimumist, aastaaegade vaheldumist, päikesekiirguse toimet ja tagajärgi ning mulla kvaliteeti.


Erasmus+ projektikohtumine Ungaris

Avaldatud: 8 oktoober, 2018

Seekordne Erasmus+ projekti European Citizenship projektikohtumine algas Ungari pealinna Budapesti tutvumistuuriga. Eesti grupi selja taga kõrgub hilisgootika stiilis Ungari valitsejate kroonimiskirik – Püha Mattiase kirik.


Ettelugemise võistlus “KUS HUNDIST RÄÄGITAKSE”

Avaldatud: 4 oktoober, 2018

4. oktoobril toimus Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas Võru maakonna 23. ettelugemise võistlus “KUS HUNDIST RÄÄGITAKSE” 4. klasside tublimatele lugejatele. Üksteisele ja žüriile loeti ette lasteraamatute hundijutte. Viie kooli neljandike esituses kuuldi lõbusaid ja tõsiseid lugusid, legende ja pahupidi-muinasjutte. Žüriis osales ka hundi sugulane, raamatukogu lugemiskoer Jeta, kes kiitis kõik etteasted heaks.
Kääpa Põhikooli esindasid 4. klassist Markus, kes sai Kandva häälega lugejapreemia ja Keitlin04, kes sai Tubli lugeja preemia.


Saksamaa stiilipäev

Avaldatud: 4 oktoober, 2018

4. oktoobril tähistasime oma sõpruskooli auks Saksamaa taasühinemise päeva. Kandsime sakslaste lipu värve, sööklas sõime saksapärast toitu ja kooliraadios kõlas vahetundide ajal saksa muusika.


Teadlaste Öö Festivali õpituba

Avaldatud: 30 september, 2018

Eesti Maaülikool kutsus õpilasi Tartusse Teadlaste Öö Festivali õpitubadesse. Kolm tundi läks lennates.