ProgeTiigri õpilasüritus

Avaldatud: 21 november, 2019

21. novembril toimus Võru Kreutzwaldi kooli ruumides juba teine õpilasüritus “Ääri-Veeri ProgeTiiger 2019”, mis on osa ProgeTiigri õpilasürituste sarjast “ProgeTiigri tulevikutegijad 2019”, kus osalesid Põlva- ja Võrumaa programmeerimishuvilised õpilased 1.-12.klassini. Kääpa kool oli esindatud kuue õpilasega.

Külaskäik Riigikokku

Avaldatud: 20 november, 2019

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Anneli Ott võttis vastu Kääpa Põhikooli 9. klassi õpilasi.
Külaskäigu raames tutvustati noortele nii Riigikogu kui ka Euroopa Liidu asjade komisjoni tööd, näidati Toompea lossi vaatamisväärsusi ning viidi ka Pika Hermanni torni tippu Tallinna kesklinna vaadet nautima.

Koolis esinesid Uku Suviste ja Madis Kari.

Avaldatud: 19 november, 2019

15. novembril toimus koolikontsert, kus esinesid Uku Suviste ja Madis Kari.

Teadusteatrite festival

Avaldatud: 15 november, 2019

Loodusteaduste ringi trupp osales 14.-15. novembril Rakvere Reaalkoolis Eesti koolide teadusteatrite festivalil. 6.klassi õpilased Evelin, Reio, Sandro, Taaniel ja Marcus P. esitasid näidendi Suur Illusioon. Olid sisukad päevad ja põnev kogemus nii õpilastele kui õpetajatele.

Hellenurme vesiveski

Avaldatud: 13 november, 2019

6. klass käis Hellenurme vesiveskis, mis asub Elva jõel. See on ainus töötav vesiveski Eestis. Veskiemanda juhatusel saime teada ja tunda, kuidas veski töötab. Maitsesime käele pudenevaid rukkiteri, jahu ja mannat ning küpsetasime leiba. Kristjani sõtkutud ja igaühe enda kujundatud soe leivakakk võiga maitses hästi! Õppekäiku rahastas Teeme+ projekt Loodusteaduste huviring.

Palamusel Oskar Lutsu Kìhelkonnakoolimuuseumis

Avaldatud: 8 november, 2019

8. novembril käis 7. klass kirjandustunni “Eluloost saab kirjandusteos” raames Palamusel Oskar Lutsu Kìhelkonnakoolimuuseumis. Seal oli palju uurida.

Täheke võro keelen

Avaldatud: 8 november, 2019

Meie kooli õpilase Art Raju jutt ja joonistus ilmusid Tähekeses.

Isadepäeva kontsert

Avaldatud: 7 november, 2019

7. novembril toimus Kääpa koolis isade auks armas kontsert.

Kalaprogramm 2.-3.klassi õpilastele

Avaldatud: 4 november, 2019

2.-3. klassi õpilastele toimusid täna õpitoad. Kaladest käisid rääkimas Tartu Loodusmaja spetsialistid Aire Orula ning Tiina Lilleleht. Õpiti tundma kalade sise- ja välisehitust, eluviisi. Vaadeldi erinevaid kalu, õpiti uusi fakte ja teadmisi.

Loengud toimusid Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi ning Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskuse toetusel.

Aitäh toreda, põneva ning õpetliku hommikupooliku eest!

Koolikontsert

Avaldatud: 29 oktoober, 2019