Õpilaste rahvarõivakomplektid

Avaldatud: 23 detsember, 2021

Kääpa Põhikooli õpilastele on valminud mitmete projektide, kooli ja lapsevanemate ühisel finantseerimisel Põlva kihelkonna rahvarõivakomplektid.
Kääpa Põhikoolis tegutseb kaks rahvatantsurühma. 1.-2. klassi õpilased õpivad tantsulist liikumist ja Eesti tantsu põhisamme õppekava järgselt liikumistunni raames. Vanema tantsurühma õpilased õpivad tantsusamme ringitunnis ja tantsulaagrites.
Kui olukord viiruse levikut arvestades lubab, siis käesoleval õppeaastal on kindlasti plaanis osaleda Võru maakonna tantsupeol ning Kagu-Eesti tantsupeol, võimalusel koguda kogemusi ka mujal.

Täname toetuse ja finantseerimise eest
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Eesti Kultuurkapitali sihtkapital
Eesti Kultuurkapitali Võrumaa Ekspertgrupp
Lapsevanemad
Kääpa Põhikool

Tänuga
Kääpa Põhikooli tantsijad ning õpetaja Ere Rekker-Mägi

Jõulude tähistamine

Avaldatud: 22 detsember, 2021

Traditsioonilise jõulupeo asemel toimetati töötubades. Jõuluvanad olid ikka kohal.

Ansambel Kolm Musketäri

Avaldatud: 8 detsember, 2021

Kauni kontserdi tõid meieni Tõnis Sarap, Silver Piiroja ja Kaur Pennert ansamblist Kolm Musketäri.

VR prillidega keemiatund

Avaldatud: 7 detsember, 2021

Teistmoodi keemiatund! 9. klass harjutas virtuaalreaalsuses ainete valemite koostamist. VR prillid tõi ja tegevust juhendas külalisõpetaja, Parksepa Keskkooli haridustehnoloog Ene Veberson. Aitäh! Kohtume kindlasti veel.

Külas Märt Treier

Avaldatud: 7 detsember, 2021

Oma elutarkust jagas meiega ajakirjanik Märt Treier.

1. september

Avaldatud: 1 september, 2021

Kääpa kooli 1. klassi asus õppima 14 uut õpilast. Kokku õpib hetkel Kääpa koolis 160 õpilast.

Kolmanda korruse pidulik avamine

Avaldatud: 31 august, 2021

Koolimaja kolmas korrus läbis uuenduskuuri. Õpetajate tuba asub nüüd kolmandal korrusel. Täna toimus pidulik kolmanda korruse avamine.

9. klassi lõpuaktus

Avaldatud: 12 juuni, 2021

9. klassi lõpupidu. Tuult tiibadesse!

Põhikooli lõpuaktus

Avaldatud: 9 juuni, 2021

Kääpa Põhikooli 9. klassi lõpuaktus toimub 12. juunil kell 15.00 spordisaalis.

Aktusele saavad tulla lõpetaja viis pereliiget.

Tänuüritus „Vaba Eesti eest!“

Avaldatud: 7 juuni, 2021

20. augustil 2021. aastal täitub Eesti Vabariigi omariikluse taastamisest 30 aastat. Populariseerimaks Eesti Vabariigi ajalugu ning toetamaks noorte teadlikkust meie riigi loost ja kaasatust meie riigi ajaloo mõtestamisel, korraldab Riigikantselei koostöös erinevate partneritega mitmeid üritusi, sh noortele suunatud projekte.
Esmaspäeval, 07. juunil kell 12.00, toimus Kääpa koolis koostöös Riigikantseleiga Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud tänuüritus „Vaba Eesti eest!“. Külalistena võtsid osa Võrumaa inimesed, kes panustasid meie iseseisvuse taastamisse rohkem kui 30 aastat tagasi, külalised Riigikantseleist ning Riigikohtu esimees Villu Kõve.