Aastaõpetaja Merike Värs

Avaldatud: 15 oktoober, 2019

10. oktoobri õhtul toimus Võru Kandles Võru valla haridusmeeskonna liikmete tänuüritus. Võru maakonna ja valla aasta kooliõpetaja 2019 on Merike Värs. Palju õnne!
Foto: Janne Veetõusme

KIK-i programmi toel külastati Tartu Loodusmaja

Avaldatud: 14 oktoober, 2019

14.oktoobril külastasid KIK-i programmi toel Kääpa kooli 3. ja 4. klasside õpilased Tartu Loodusmaja. Programmi raames läbiti õpitoad UURIME JA AVASTAME I (loodus) ja II (meri).

Oli vahva ja õpetlik hommikupoolik! Suur tänu Kajale, kes valmistas lastele teele kaasa imemaitsvad pirukad.

Liikluskasvatus

Avaldatud: 9 oktoober, 2019

Maanteameti riskikäitumise ennetamise koolitus 7.-9. klassile. Koolitaja Märt Treier.

Euroopa keeltepäev

Avaldatud: 26 september, 2019

Euroopa keelte päeva raames pidas huvitava loengu Sulev Iva.

Aktiivne vahetund

Avaldatud: 26 september, 2019

Spordinädala raames toimus kooli sisehoovis ühisvõimlemine. Võimlemist viisid läbi Liis-Loreen ja Eliisabet.

Maailmakoristuspäev

Avaldatud: 20 september, 2019

Reedel 20.09 võttis Kääpa kool osa Maailmakoristuspäevast https://www.maailmakoristus.ee/kool/

JJ-Street Tantsukooli näidistund

Avaldatud: 17 september, 2019

17. septembril toimus kaasahaarav JJ-Street Tantsukooli tantsutund, huvilisi oodatakse treeningutele (Võru, Räpina mnt 12, III korrus)

Tutipidu

Avaldatud: 28 mai, 2019

Täna helises 9. klassi õpilastele viimast korda koolikell.

Erasmus+ projektikoosolek

Avaldatud: 24 mai, 2019

20. – 25. mail olid koolis 32 väliskülalist viiest riigist. Toimus Erasmus+ projektikoosolek. Esmaspäeval tutvusid partnerkoolide õpilased ja õpetajad Tallinna ajaloo ja tänapäevaga. Pika Hermanni tornist avanesid kaunid vaated.
Teisipäeval koguneti kooli aulasse, kus tervitussõnu lausus direktor ja kõne pidas külaline Aigi Young Europe Direct Võru keskusest (Võrumaa arenguagentuurist). Partnerkoolide esindajad tutvustasid ennast ja oma kooli videoklippide abil. Eesti keele ja laulupeoaasta tähistamiseks lauldi ühiselt vana rahvalaulu “Juba linnukesed…”. Horvaatide juhendamisel toimus esimene õpituba ja pärastlõunal käidi Munamäel ning Rõuges.
Kolmapäev veedeti Tartus. Eesti Rahva Muuseumis toimus õpituba “Kes või mis on eestlane?”. Õpilased uurisid oma maa kultuuri seoseid eesti kultuuriga. Futuruumis said nii mõnedki oma esimese VR kogemuse. Tutvusime Tartu oluliste paikadega ja sõideti lodjaga.
Neljapäeval toimusid kolme partnerkooli õpitoad. Meie 9. klassi õpilased juhendasid postrite tegemist teemal infotehnoloogia hariduses ja igapäevaelus. Ungarlaste juhtimisel arutleti sotsiaalmeedia plusside ja miinuste üle ning soomlaste õpituba tegeles küberkiusamise teemaga. Vaheajal tehti ühisvõimlemist ja mängiti soomlaste rahvamängu Mölkky. Pärastlõunal matkasime päikesesoojas Meenikunno rabas. Õhtu veetsid külalisõpilased majutusperedega ja õpetajad Tiril Maamehe Golfi talus.
Reedel, 24. mail oligi käes Erasmus+ projektikoosoleku viimane päev. Toimus kaks õpituba, kus sakslaste ja hispaanlaste juhtimisel püüti mõista valeuudiste, valeinfo ja propaganda temaatikat. Osalejad andsid tagasisidet nädala kohta. Meie rõõmuks oli see üldiselt hea ja nädalat olid nautinud nii õpilased kui õpetajad. Lõpetuseks korraldasid meie 9. klassi õpilased rahvusvahelise jalgpallimatši.

Tunnustused looduskaitsekuul

Avaldatud: 14 mai, 2019

Looduskaitsekuu avamisel kuulutati välja tänavune Eerik Kumari looduskaitsepreemia ja kuue looduskaitsemärgi saajad.
Eerik KUMARI preemia pälvis teadlane Marju KÕIVUPUU.
Looduskaitsemärgid pälvisid:
Anne NURGAMAA – Alutaguse looduse- ja kultuuriloo uurija ja kaitsja, Iisaku muuseumi üks eestvedajaid.
Tal on väljapaistev roll Alutaguse Rahvuspargi loomisel ja arendamisel ning Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonna
töö korraldamisel ja juhtimisel. Õnnitleme Annet tunnustuse puhul!
Karin POOLA – Palade keskkonnahariduskeskuse ülesehitaja ja arendaja,
Avo ROSENVALD – puisniitude hooldaja Matsalu lahe põhjakaldal ja Alam-Pedjal,
Aiki JÕGEVA – Kääpa kooli õpetaja, Bioloogiaõpetajate Ühingu president, GLOBE programmi ja Scientixi saadik Eestis.
Uudo TIMM – lendorava uurija ja kaitsja.
Ester VALDVEE – orhideede tutvustaja ja kaitsele kaasaaitaja.