Kirjanik ja Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk külastas Kääpa kooli

Avaldatud: 12 september, 2018

12.septembril kohtusid Kääpa kooli rahvas armastatud lastekirjaniku Ilmar Tomuskiga. Tema raamatuid loevad enamasti 1.-6. klassi õpilased, paraku vahel ka nende vanemad, sest humoorikas ja teravmeelne tekst ei jäta kedagi ükskõikseks.

Kuna Ilmar Tomusk on ka Keeleinspektsiooni peadirektor, siis pidas ta vanematele klassidele loengu riigikeele teemal. Saime teada, et riigikeel on nii asutustes kui teeninduses kohustuslik, kuid selle kõrval on lubatud ka teised keeled, nii nagu parasjagu tarvis on. Eesti keel on oma arengutaseme vaatepunktist mitmesaja keele seas 40.kohal. Praegu on eesti keele seis väga hea: keel on kaitstud, areneb pidevalt ning isegi doktoritöid saab kaitsta eesti keeles.
Ilmar Tomusk jagas soovijaile raamatutesse hulgaliselt autogramme.
Kääpa kooli raamatukogus on Ilmar Tomuski raamatuid palju, kuid teoste populaarsuse tõttu on  need riiulid enamasti tühjad.
 Meediaring ja kooliraamatukogu, kes olid küllakutsujad,  soovivad mõnusat  lugemist, sest järgmine uusik ilmub trükist juba oktoobris.

1. september

Avaldatud: 1 september, 2018

Kaunil päikselisel 1. septembril peeti Kääpa Põhikoolis õppeaasta avaaktust. Esimesse klassi astus 15 uut õpilast.

Kroonika – 17.06.2018

Avaldatud: 17 juuni, 2018

Palju õnne meie noortele, kes eile lõputunnistuse said!

Sa kanna unistusi endas, siis su vaim ei kängu;
uut leiad homsetes, kui rahuloluga ei harju…
Võib mõnel nõrkushetkel tunduda, et saatus juhib mängu –
kuid tegelikult ikka ISE valid elus valguse või varju.
(Virve Osila)

Kroonika – 05.06.2018

Avaldatud: 5 juuni, 2018

Täna tutvus 1.klass BlueBot robotitega.

Kroonika – 25.05.2018

Avaldatud: 25 mai, 2018

1. klassi kunstiõpetuse tunnis ühendasime käelise tegevuse robootikaga. Tutvusime Ozobot robotitega, mida saab värvikoodidega programmeerida.

Kroonika – 22.05.2018

Avaldatud: 22 mai, 2018

Meie kooli 3. klass võitis Matetalgud 2018 matemaatikavõistluse, saime kätte auhinna 4 Lenovo sülearvutit.

Kroonika – 21.05.2018

Avaldatud: 21 mai, 2018

Sel korral olid meil külas maod: kaks erinevat kuningmadu, kuningpüüton ja kuningboa.

Kroonika – 10.05.2018

Avaldatud: 10 mai, 2018

Adsoni-nimelidsel luulõlugemisvõistlusõl Sännän esinivä Kääpä koolist Andre Tobreluts ja Roos-Marleen Sibul. Andre sai uman vanutsõrühmän tõsõ koha ja Roos-Marleen arvati Uma Pido auhinna väärilidses. Andret juhend Jana Kähr ja Roos-Marleeni Liina Palgi.

Kroonika – 08.05.2018

Avaldatud: 8 mai, 2018

Suvesoojade ilmade saabumise tõttu alustas 5. klass õuesõppetunde. Esimeseks tunniks oli draamatund, kus iga rühm sai valida varem valmis kirjutatud näidendile koolipargist vabaõhulava, kus dramatiseerida omaloominguline tekst. Pealtvaatajate hulgas oli ka õppe- ja arendusjuht Silva Stepanova. Uskumatu, missuguseid põnevaid võimalusi pakub meie kooli park!

Kroonika – 07.05.2018

Avaldatud: 7 mai, 2018

Valmistasime mullilahuseid ja kontrollisime püstitatud hüpoteese.