Avaldatud: 12 september, 2019

26.-29. september toimub taas  Teadlaste Öö festival ehk TÖF 2019.  Seoses sellega kogume septembri jooksul kokku 101 eksperimenti. Tee üks lihtne eksperiment (katse) ja märgi see tabelisse, mille link on siin: bit.do/101katset . Tee oma katsest mõni pilt ja saada aadressile aiki@koopakool.edu.ee. Head katsetamist!

Õppeaasta avaaktus

Avaldatud: 5 august, 2019

Kääpa Põhikooli uue õppeaasta avaaktus toimub
1. septembril algusega kell 10.00

9. klassi lõpuaktus

Avaldatud: 10 juuni, 2019

9. klassi lõpuaktus toimub laupäeval, 15. juunil 2019 kell 15.00 Kääpa kooli saalis.

Tutipidu

Avaldatud: 28 mai, 2019

Täna helises 9. klassi õpilastele viimast korda koolikell.

Erasmus+ projektikoosolek

Avaldatud: 24 mai, 2019

20. – 25. mail olid koolis 32 väliskülalist viiest riigist. Toimus Erasmus+ projektikoosolek. Esmaspäeval tutvusid partnerkoolide õpilased ja õpetajad Tallinna ajaloo ja tänapäevaga. Pika Hermanni tornist avanesid kaunid vaated.
Teisipäeval koguneti kooli aulasse, kus tervitussõnu lausus direktor ja kõne pidas külaline Aigi Young Europe Direct Võru keskusest (Võrumaa arenguagentuurist). Partnerkoolide esindajad tutvustasid ennast ja oma kooli videoklippide abil. Eesti keele ja laulupeoaasta tähistamiseks lauldi ühiselt vana rahvalaulu “Juba linnukesed…”. Horvaatide juhendamisel toimus esimene õpituba ja pärastlõunal käidi Munamäel ning Rõuges.
Kolmapäev veedeti Tartus. Eesti Rahva Muuseumis toimus õpituba “Kes või mis on eestlane?”. Õpilased uurisid oma maa kultuuri seoseid eesti kultuuriga. Futuruumis said nii mõnedki oma esimese VR kogemuse. Tutvusime Tartu oluliste paikadega ja sõideti lodjaga.
Neljapäeval toimusid kolme partnerkooli õpitoad. Meie 9. klassi õpilased juhendasid postrite tegemist teemal infotehnoloogia hariduses ja igapäevaelus. Ungarlaste juhtimisel arutleti sotsiaalmeedia plusside ja miinuste üle ning soomlaste õpituba tegeles küberkiusamise teemaga. Vaheajal tehti ühisvõimlemist ja mängiti soomlaste rahvamängu Mölkky. Pärastlõunal matkasime päikesesoojas Meenikunno rabas. Õhtu veetsid külalisõpilased majutusperedega ja õpetajad Tiril Maamehe Golfi talus.
Reedel, 24. mail oligi käes Erasmus+ projektikoosoleku viimane päev. Toimus kaks õpituba, kus sakslaste ja hispaanlaste juhtimisel püüti mõista valeuudiste, valeinfo ja propaganda temaatikat. Osalejad andsid tagasisidet nädala kohta. Meie rõõmuks oli see üldiselt hea ja nädalat olid nautinud nii õpilased kui õpetajad. Lõpetuseks korraldasid meie 9. klassi õpilased rahvusvahelise jalgpallimatši.

Tunnustused looduskaitsekuul

Avaldatud: 14 mai, 2019

Looduskaitsekuu avamisel kuulutati välja tänavune Eerik Kumari looduskaitsepreemia ja kuue looduskaitsemärgi saajad.
Eerik KUMARI preemia pälvis teadlane Marju KÕIVUPUU.
Looduskaitsemärgid pälvisid:
Anne NURGAMAA – Alutaguse looduse- ja kultuuriloo uurija ja kaitsja, Iisaku muuseumi üks eestvedajaid.
Tal on väljapaistev roll Alutaguse Rahvuspargi loomisel ja arendamisel ning Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonna
töö korraldamisel ja juhtimisel. Õnnitleme Annet tunnustuse puhul!
Karin POOLA – Palade keskkonnahariduskeskuse ülesehitaja ja arendaja,
Avo ROSENVALD – puisniitude hooldaja Matsalu lahe põhjakaldal ja Alam-Pedjal,
Aiki JÕGEVA – Kääpa kooli õpetaja, Bioloogiaõpetajate Ühingu president, GLOBE programmi ja Scientixi saadik Eestis.
Uudo TIMM – lendorava uurija ja kaitsja.
Ester VALDVEE – orhideede tutvustaja ja kaitsele kaasaaitaja.

Jalgratturite võistlus “Vigurvänt 2019”

Avaldatud: 13 mai, 2019

3. klassi võistkond osales 10. mail Tartus piirkondlikul jalgratturite võistlusel “Vigurvänt 2019”. Võistkondade arvestuses Kääpa Põhikool auhinnalist kohta küll ei saavutanud, kuid õpilased said uusi teadmisi ja kogemusi ning nautisid päeva väga.

Võistkonda kuulusid:
Annabel Päästel
Liine Hiiemäe
Romeo Kojus
Marten Prei

Kõik meie kooli õpilased osalesid ka vabatahtlikul lisavõistlusel „Aeglussõit“, kus tüdrukute üldarvestuses sai Liine Hiiemäe 1. koha.

Õpilastega kaasas oli õpetaja Šeila Mündi

Metsaistutus

Avaldatud: 10 mai, 2019

Meie kooli 8. klass käis 10. mail RMK langil metsa istutamas. Istutasime istutustoruga männitaimi.
Statistika ütleb, et RMK istutab igal aastal 15 taime ühe eesti elaniku kohta. Taimi me kokku ei lugenud aga oma kooli õpilaste jao ikka ületasime.
Aitäh tublidele metsalistele!

Emadepäev

Avaldatud: 6 mai, 2019

9. mail kell 18.00 tähistame Kääpa kooli aulas EMADEPÄEVA.

Robootika päev AHHAA Teaduskeskuses

Avaldatud: 4 mai, 2019

Robootikaringi lapsed võtsid osa 04. mail Tartus AHHAA teaduskeskuses toimunud robootika päevast. Kääpa kool oli esindatud nelja võistkonnaga. FIRST LEGO League Jr. 2018/19, hooaeg kandis nime Kuumissioon. Laste ülesandeks oli uurida Kuud ja mõelda, kuidas saaks Kuu peal elamine enda jaoks mõnusaks teha. Seejärel tuli LEGO elementidest ehitada Kuubaas ja rakett, millega võiks Kuule lennata. Meeskonnad meisterdasid uutest teadmistest plakati, mida koos oma Kuubaasiga FIRST LEGO League Jr. näitustel kohtunikele ja teistele meeskondadele näidatata. Üritus lõppes autasustamisega. Lisainfo ürituse kohta https://www.firstlegoleague.ee/flljr/about/