Emadepäeva kontsert

Avaldatud: 2 mai, 2024

Emadepäeva kontsert

neljapäeval, 9. mail kell 17.30 kooli aulas

Olete oodatud kogu perega!

 


Tutipäev

Avaldatud: 27 mai, 2024

27. mail alanud koolinädal on Kääpa kooli 9. klassi jaoks eriline, sest nende jaoks lõppes tavapärane õppetöö ja algas eksamiperiood. Omakeskis nimetame seda päeva tutipäevaks. 8. klass aitas muuta selle üheksandikele meeldejäävaks, korraldades lustakaid mänge ja kinkides nunnu karukese, mis jääb alatiseks seda päeva meenutama. Rõdule kaeti laud Kadiliisi ema maitsvate tuuletaskute ja pirukatega. Kooli telekast jooksnud pildigalerii abil meenutati armsaid hetki: kuidas tuldi üheksa aastat tagasi 1. klassi, käidi matkal, uuriti elu metsas, jões ja järves ning Kadrioru lossis ja Riigikogus – loetelu jätkuks mitmele leheküljele, sest üheksa aasta sisse mahub palju. Tänutäheks toredate kooliaastate eest kinkis 9. klass oma vanematega koolile iluõunapuu, mis jääb tervitama kooli sisenejaid. Enne kanuumatkale minekut korraldati kooliõuel traditsiooniline lõbus veemöll, mida mõned olid juba nädalaid oodanud. Viimases klassijuhataja tunnis meenutas 9. klass erilisemaid hetki oma kooliajast. Koos arutati, mis teeb Kääpa kooli nende jaoks eriliseks.


Kagu-Eesti tantsupidu

Avaldatud: 26 mai, 2024

Aitäh, armas tantsija ja suur tänu kallis vanem toetuse, suunamise ja soojuse eest, ilma teieta ei saaks olla ühtegi pidu!

Kolm pikka vinget-vintsutavat päeva sai mööda. Lapsed olid tublid ja väga vaprad. Loodan, et kes käisid osalemas-vaatamas, said mõnusa emotsiooni ❤️Järgmine Kagu-Eesti tantsupidu juba aastal 2027.

Aitäh Kirsimäe OÜ bussidele ja Arnole transpordi korraldamise eest! Kniks ja kummardus peo korraldajatele ning kooli juhtkonnale võimaluse loomise eest ja Kadrile kõiksugu abi eest treeningutel, laagrites ja rahvariietega möllamisel 🙂
Südamest suur tänu maailma kõige tublimatele, toetavamatele, sõbralikumatele, abivalmitele, kannatlikele saatjatele Marile, Janele, Helile, Kristale, kes kõikidest muredest aitasid üle saada, hoolitsesid, et lapsed oleks valvatud, hoitud, juhendatud, palava ilmaga joodetud, võimaluste piires turvaliselt, jagasid infot, püüdsid kukkujaid, ravitsesid haavu ja lahendasid muid sadakümmet muret, mida suures rahvamassis ikka ette tuleb ja seetõttu loobusid ise ka võimalusest kontserti nautida!

Aitäh, aitäh, aitäh Teile!


Ootame meeskonda õppe- ja arendusjuhti

Avaldatud: 22 mai, 2024

Kääpa kool ootab oma meeskonda

ÕPPE- ja ARENDUSJUHTI (1,0 ametikohta)
* kellel on varasem kogemus haridusvaldkonnas eestvedavas rollis;
* kes on nüüdisaegse õpikäsituse asjatundja ning väärtustab kaasava hariduse põhimõtteid;
* kellel on hea suhtlemisoskus, kes tahab teha koostööd, tegutseda meeskonnaliikmena;
* kes tunneb end mugavalt tagasiside andja ja vastuvõtja rollis;
* kes peab oluliseks elukestvat õppimist ja professionaalset arengut;
* kellel on kogemused arendustegevuses.

Kandideerimisel ootame järgmisi dokumente:
* avaldus;
* elulookirjeldus;
* kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad;
* motivatsioonikiri;
* muud dokumendid, mida kandidaat oluliseks peab.

Kandideerimise tähtaeg 13.06.2024

Dokumendid palume esitada elektrooniliselt aadressile juhiabi@koopakool.edu.ee.
Lisainfo telefonil 5330 7063 või direktor@koopakool.edu.ee Kaire


Võru valla preemiareis I kooliastme õpilastele

Avaldatud: 16 mai, 2024

Täna toimus Võru valla preemiareis I kooliastme õpilastele. Kalevipoja Koda asub Jõgevamaa Kääpa külas. Seal said noored meie eepose legendi avastada väga kaasaegsel moel. Elistvere loomapargis saime näha näiteks piisonite vanni. Oli igati tore ja õpetlik päev.


II kooliastme preemiareis Lätti

Avaldatud: 15 mai, 2024

Võru vald premeeris täna oma koolide II kooliastme tublisid õpilasi reisiga Lätti. Esimeseks peatuspaigaks oli Ligatne, kus uudistasime Listüzise liivakivipaljandit. Paljandile olid ehitatud matkarajad. Saime piiluda mõnda keldrisse, mille endise paberivabriku töölised olid liivakivisse uuritanud. Seejärel liikusime Ligatne võrguparki. Nelja meetri kõrgusele puude vahele on ehitatud võrkude labürint. Pärast ronimist ja söögi pausi jätkasime teekonda Raksi kaameliparki. Seal elas palju sõbralikke loomi, keda sai sööta ja paitada.


Emadepäeva kontsert

Avaldatud: 9 mai, 2024

Emadepäeva kontsert algas direktori sooja tervitusega. Kontserdil sai nautida luuletusi, laule, pillimängu ja tantsunumbreid. Publik elas kaasa laste esinemistele lauldes ja plaksutades. Pärast kontserti ootas koridoris suupistelaud. Imelist emadepäeva!


Õppekäik Võru Kohtumajja

Avaldatud: 8 mai, 2024

9. klass külastas 8. mail karjääri- ja ühiskonnaõpetuse tunni raames Tartu Maakohtu Võru Kohtumaja. Jälgisime kohtuistungit, mille käigus kinnistasime juba õpitud teadmisi Eesti kohtusüsteemi kohta ning saime juurde uusi (nt kokkuleppemenetlus). Vestluses kohtunikuga tõdesime, et oluline on lõpetada põhikool ning jätkata haridusteed, sest kui haridust ei ole, on keeruline leida tööd, mis tagaks sissetuleku. Kahjuks näitab trend meie piirkonnas, et just koolitee pooleli jätnud või ainult põhiharidusega noored satuvad sagedamini seadusega pahuksisse või sõltuvuse küüsi. Täname kohtunik Anu Vilti, kes meid vastu võttis ja õpilastega pärast istungit vestles ning kohtusekretäri, kes selgitas, kuidas kohtus käitutakse. Oli huvitav ja mõtlemapanev õppekäik.


Trepijooks

Avaldatud: 6 mai, 2024

Täna toimus 2. Kääpa Põhikooli kevadine trepijooks!
Kiiremad 1.-4. klasside seast olid tüdrukutest Liisa 9,24 sek ja poistest Sander 9,73 sek.
Kiiremad 5.-9.klasside seast olid tüdrukutest Isabel 8,43 sek ja poistest Kert 7,39.
Aitäh osalejatele, järgmise korrani!

1. ja 2. klass Elistvere loomapargis

Avaldatud: 5 mai, 2024

1. ja 2. klass käis õppimas Elistvere loomapargis. Saime tuttavaks loomapargis elavate loomadega ja kuulsime, kuidas loomad loomaparki sattusid, mida loomad söövad, kui suureks kasvavad. Saime lahendada mõistatusi loomade kohta ja mängida. Eriti julged olid karu Karoliina, nugis ja hunt Koronius.


4. klass Tartus õppekäigul

Avaldatud: 5 mai, 2024

4. kl käis Tartu ülikooli loodusmuuseumis loomade liikumist uurimas ning kesklinnas tänavakunsti näitusel.