Mardilaat

Avaldatud: 1 november, 2018

9. novembril koolimaja II korruse koridoris
M A R D I L A A T
Müüa võib isevalmistatud käsitööd ja küpsetisi
PALUN VÕTA HUVITOAST MÜÜGILUBA VÄHEMALT 1 PÄEV ENNE LAATA
NB! LAADALUBA MAKSAB 20 SENTI!

Isadepäeva kontsert

Avaldatud: 1 november, 2018

Kallid lapsevanemad!
Neljapäeval, 8.novembril kell 18.00, toimub Kääpa kooli aulas
ISADEPÄEVA KONTSERT
Olete kõik oodatud

“Ettevõtliku kooli” Haridusfestival

Avaldatud: 18 oktoober, 2018

Paide Muusika- ja Teatrimajas toimus “Ettevõtliku kooli” Haridusfestival, kus fookus oli õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakuti õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames. Võrumaa Arenduskeskuse poolt oli esitatud edulugude konkursile ka meie kooli edulugu “Harmooniline Eesti – sisu ja pakendi kooskõla”, mis esikolmikusse seekord ei pääsenud.

Samas oleme olnud väga tublid kogu kooliperega ja nüüdseks oleme väärikalt ära teeninud Ettevõtliku kooli baastaseme.
Suur aitäh Võru Vallavalitsuse esindusele, kes meid eile heade sõnade ja väikese kingitusega meeles pidasid!

Tunnustus Erasmus+ projektile

Avaldatud: 17 oktoober, 2018

Kääpa kooli koordineeritud Erasmus+ projekt Inspiring Studies and Future Careers, mis lõppes 2017. aasta augustis, sai nüüd Euroopa komisjonilt tunnustuse kui edukas projekt (Success story ehk edulugu). Suur tänu meie kooliperele ja headele partnerkoolidele, kes selle kõik koos võimalikuks tegid!

Matk 19.oktoobril

Avaldatud: 16 oktoober, 2018

19. oktoobril toimub noorkotkaste ja kodutütarde tegevusi tutvustav matk
KOOLI ÜMBRUSES
Kääpa kooli 3.-9.klassi õpilastele.
KOGUNEMINE PEALE TEIST TUNDI KOOLI SISEHOOVIS
JAOTUMINE RÜHMADESSE JA RÜHMADE KOGUNEMINE
LIIKUMINE ESIMESSE PUNKTI (IGAL RÜHMAL ERINEV)
KELL 10.20 ALGAB TEGEVUS ESIMESES PUNKTIS.
MATKA JOOKSUL TULEB LÄBIDA UMBES 4 KM JA OSALEDA 9 TEGEVUSPUNKTIS.
Matka lõpp on planeeritud umbes kell 13.00.
NB! TUGEVA SAJU KORRAL TOIMUVAD TUNNID!

2. klass külastas Nopri Talu

Avaldatud: 15 oktoober, 2018

2. klass külastas Nopri Talu. Saime osa “kohokeste” tootmisest, külastasime juustukeldrit kus on varjul lausa 20 erinevat sorti juustu. Nägime kuidas töötab lüpsirobot ja jagasime ohtralt paisid päevakangelastele – kirjudele ja vähem kirjudele lehmikutele. Taluperemees Tiit Niilo rääkis lastele puhta toidu tähtsuset ja pärast seda lasime talutoidul heamaitsta. Suur aitäh Nopri perenaisele Vilve Niilole ja peremehele Tiit Niilole!

Kääpa Põhikooli lastevanemate üldkoosolek

Kääpa Põhikooli lastevanemate üldkoosolek
toimub kolmapäeval, 17. oktoobril algusega kell 18.00 päevakavas:
1) kokkuvõte läinud õppeaastast – õppe- ja arendusjuht Silva Stepanova
2) uute õpetajate ja tugispetsialistide tutvustamine
3) ülevaade projektitegevusest koolis – õpetaja Aiki Jõgeva
4) kokkuvõte kooli hoolekogu tegevusest möödunud õppeaastal – hoolekogu esimees Epp Vana
5) lastevanemate poolt hoolekogu liikmete valimine

8. klassi õppekäik “Puu – inimese kaksikolend”

Avaldatud: 10 oktoober, 2018

8. klassi õppekäik inimese ja looduse seoste mõistmise arendamiseks.

Eesti Maanteemuuseumis III laste liikluskonverents

Avaldatud: 10 oktoober, 2018

10. oktoobril toimus Eesti Maanteemuuseumis III laste liikluskonverents. Meie koolil õnnestus sellele üritusele registreerida kaks 4-liikmelist rühma ning seega said sellest toredast üritusest osa kaheksa 3. klassi õpilast. Konverents algas ettekannetega, millele järgnesid huvitavad töötoad.

9. klassi õppeprogramm Vapramäe loodusmajas

Avaldatud: 9 oktoober, 2018

9. oktoobril osales 9. klass õppeprogrammis “„PÄIKESE MÕJU MAAL JA TAIMEDE ELU” Vapramäe loodusmajas.
Katsetades proovisime läbi erinevaid looduse seaduspärasid. Kasutasime LabQuesti andmekogujaid ja nendele ühildatavaid andureid, millega saab uurida fotosünteesi toimumist, aastaaegade vaheldumist, päikesekiirguse toimet ja tagajärgi ning mulla kvaliteeti.